Jak wybrać łącze internetowe do pracy zdalnej?

Praca zdalna to rzeczywistość coraz większej ilości przedsiębiorstw. Decydują się na nią nie tylko freelancerzy, ale też całe firmy, które potrzebują dzięki temu znacznie mniejszej przestrzeni biurowej. Home office może jednak stanowić wyzwanie pod względem wyboru łącza internetowego. Co zrobić, aby praca firmy przebiegała bez zakłóceń?

Wyzwania pracy zdalnej a jakość łącza

Zdalne wykonywanie obowiązków zawodowych to jedna z największych zmian w strukturach współczesnych firm. Tryb home office przynosi wiele korzyści dla pracowników (np. brak konieczności dojazdu do siedziby firmy) oraz właścicieli firm (spadek wydatków związanych z działalnością biura). Praca zdalna jest również popularna wśród osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (np. programistów i grafików).

Obowiązkiem osób pracujących poza siedzibą firmy jest płynne i punktualne działanie. Wszystkie obsługiwane programy komputerowe muszą więc funkcjonować bez najmniejszych problemów. Konieczny jest też udział w wideokonferencjach oraz zebraniach online, a także szybkie przesyłanie i odbieranie dokumentów. Biorąc pod uwagę, że z Internetu korzystają w tym samym czasie inni domownicy, sprostanie tym wymaganiom może wydawać się trudne. Dlatego należy zadbać o jak najwyższą jakość i niezawodność łącza.

Internet w pracy zdalnej: jak wybrać odpowiedni?

Połączenie z siecią podczas pracy zdalnej musi przebiegać sprawnie i bez zakłóceń. Z tego powodu, znakomitym wyborem jest Internet światłowodowy dla firm. Symetryczne łącze z równą wartością parametrów download (prędkość pobierania) i upload (szybkość wysyłania danych) zapewnia stabilność bez względu na jego obciążenie. Z połączenia może korzystać większa ilość osób, a Internet i tak zachowa świetne parametry. Problemem nie będzie też pobieranie sporych plików czy też udział w szkoleniu online. 

Światłowód jest ceniony także ze względu na swoją niezawodność. Nie musisz obawiać się przerwy w dostępie do usługi podczas kiepskiej pogody: zawsze przygotujesz swoje projekty na czas. Zmniejszasz w ten sposób również ryzyko przerwania połączenia w trakcie ważnych rozmów. Co jeszcze będzie istotne dla wydajnej i bezproblemowej pracy zdalnej?

Szybkość łącza

Sposób wykorzystania łącza do pracy zdalnej jest zupełnie inny niż w przypadku celów rozrywkowych. W pracy używa się zazwyczaj licznych programów, a dane są transmitowane w obie strony. Szybkie pobieranie i wysyłanie danych pomaga w obowiązkach służbowych, a także przyspieszy pracę. Jaka więc powinna być optymalna prędkość Internetu do pracy zdalnej? Minimum, które zapewni stabilność to 300 Mb/s. Jeśli Twój zawód wiąże się z większą aktywnością w sieci, warto rozważyć odpowiednio wyższe parametry (500 lub 600 Mb/s). Dobrym rozwiązaniem jest także możliwość zmiany prędkości łącza w czasie trwania umowy, co pozwoli na idealne dopasowanie usługi do aktualnych potrzeb.

Wysokie SLA

Pracownik na home office ma być dostępny w godzinach wykonywania swoich obowiązków, w zakresie ustalonym z przełożonym. Oznacza to, że nie można dopuścić do nagłej przerwy z powodu usterki. Jak temu zapobiec? Rozwiązanie to Internet światłowodowy, który cechuje się niską awaryjnością. 

Aby jeszcze bardziej zadbać o swój komfort, warto też pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu w postaci wysokiego SLA (Service Level Agreement – umowa poziomu usług). Możesz zyskać w ten sposób dostępność usługi na poziomie 99,9 proc. oraz pewność usunięcia awarii w 8 h. Zagwarantujesz sobie w ten sposób ciągłość pracy bez obaw o długotrwałe problemy techniczne. Istotny jest też całodobowy monitoring sieci oraz wsparcie techniczne.

Światłowód: płynna praca w każdych warunkach

Internet to najważniejsze narzędzie w pracy zdalnej. Nie możesz sobie więc pozwolić na to, żeby był zbyt wolny lub sprawiał jakiekolwiek kłopoty. Jeśli chcesz ze spokojem wykonywać obowiązki zawodowe, postaw na rozwiązanie dedykowane firmom: INEA proponuje Internet światłowodowy, który działa na łączu symetrycznym. Dzięki temu, że oferta dostępna jest w dwóch wariantach (Internet Standard i Internet Premium), łatwo dostosujesz ją do specyfiki swojej profesji. Wysokie SLA oraz wybór prędkości Internetu (od 300 Mb/s do 1000 Mb/s) z możliwością ich zmiany, dają ogromną elastyczność i poczucie komfortu. Całodobowe wsparcie techniczne zadba zaś o Twoje bezpieczeństwo. Internet światłowodowy to idealna odpowiedź na wyzwania home office.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz